New York’ta Giresunlular gecesi

New York’ta Giresunlular gecesi

New York Giresunlular Derneği tarafından ,New York’un Long Island bölgesindek kültür ve dayanışma gecesi düzenlendi. Programa, New York Konsolosu Ümit Kılıç, TADF Başkanı Ali Çınar, Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurahman Kırhasanoglu, Amerika Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir, ATCOM Başkanı İhsan Işık olmak üzere birçok davetli katıldı.
Programın sunuculuğunu yapan Hikmet İlhami Temel, New York Giresun Derneği hakkında bilgi verdikten sonra tüm yönetim kurulu üyelerini sahneye davet etti. New York Giresun Başkanı Savaş Şahin, Amerika’daki en büyük Türk topluluğunun Giresunlular olduğunu belirterek, çok kısa zamanda yaptıkları faaliyetleri açıkladı. Tarih boyunca adaletin, sevginin ve saygının simgesi olup,aynı zamanda çağ açıp, çağ kapatan Türk milletinin bireyleri olarak, Türk toplumun herşeyin en iyisine layık olduğunu ifade etti. Türk lobiciligi açısından New York’ta önemli işler yaptıklarını belirterek, “Amerika’daki siyasi, kültürel ve sosyal yaşamda daha çok aktif olmalıyız,” temennisinde bulundu verdi.
Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ta Amerika’daki Giresunlu hemşerileri ile beraber olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Valimiz Ali Şahin ve Giresun halkımızın selamını getirdim,” dedi. “Kendimi Giresunlu gibi hissediyorum,” diyen Bulak, “1500 Emniyet personelimizle, sizlere huzurlu ve güvenli Giresun için çalışıyoruz,” şeklinde konuştu.
New York Konsolosu Ümit Kılıç ta yaptığı konuşmada, Giresun’un ilklerin memleketi olduğunu belirterek, “Başkonsolosluk olarak biz sizlerin her zaman yanındayız,” dedi. TADF Başkanı Ali Çınar da, Türk-Amerikan toplumunun her geçen gün daha da güçlendiğini ifadeyle, “Birlik ve beraberlik içinde ciddi işler yapmaya başladık,” dedi. Çınar, 19 Mayıs Cumartesi Günü, New York’ta yapacakları Türk Günü Yürüyüşü hakkında bilgi verirken, “Manhattan’ı , Türk bayraklarıyla kırmızı beyaza boyayacağız,” şeklinde konuştu.
Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurahman Kırhasanoğlu da yaptığı konuşmada, “Sizlerin çalışmalarını takip ediyoruz, bizleri gururlandırıyorsunuz,” diyerek Yağlıdere Belediyesi’nin de artık hizmette sınır tanımayan bir resmi kuruluş haline geldiğini söyledi.
Gecede Şevval Sam, Ali Gedik, Tuncay Uzun, Murat Çelik ve kemençeci Ramazan Yanık, Giresun yöresinin eşsiz parçaları ile konukları eglendirdiler.
TADF Başkanı Çınar’a Ödül
Bu arada Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar’a, New York Giresun Derneği tarafından “ Kısa Zamanda Türk-Amerikan Toplumuna yaptığı büyük hizmetlerden dolayı” bir ödül verildi. Ayrca geceye Giresun2dan katılan resmi temsilcilere ve sponsorlara da teşekkür plaketleri takdim edildi.

Comments are closed.